Kamera Sistemleri


Fiyat- Performans Güvenlik Kamerası Nasıl Olmalıdır ?

Güvenlik kamera sistemleri diğer adıyla CCTV kamera sistemleri, günlük hayatın akışı içerisinde ihtiyaçlarımızı karşılamaya devam etmektedir. ip kamera veya güvenlik kamera sistemi kurarken bilmemiz gereken bazı şeyler vardır. İhtiyaca uygun güvenlik kamerası seçmemiz bizim için faydalı olacaktır. Kamera seçimi, kayıt sistemi ve izleme yöntemi seçimi önemlidir. IP kamera ve güvenlik kamerası alırken dikkat etmemiz gereken noktaları inceleyelim. -Öncelikle kameranın kullanılacağı yerin belirlenmesi ve bina ortamına göre kasa seçimi yapılmalıdır. Yağmur ve kar yağışından etkilenmemesi için özel muhafazalı olması gerekmektedir. Bu sebeple IP65, IP66 testlerinden geçmiş olması gerekmektedir. Toza ve belli süreli su temasına karşı korumalıdır. -Güvenlik kamerasında en belirleyici etkenlerden biri de çözünürlüktür.

Düşük veya yüksek çözünürlükte oldukça fazla kamera bulunmaktadır. IP kamera sistemleri ile Analog kamera sistemleri arasında gözle görülür bir fark mevcuttur. Kaliteli ve büyük boyutlu görüntüler için tabi ki de IP kamera takılması şarttır. AVM, halka açık alanlar, askeri alanlar ve yüksek güvenlik gerektiren alanlarda yaygın şekilde kullanılmaktadır. Zoom yapabilme özelliği fazlasıyla gelişmiştir. -Güvenlik kamerasında özellikle IP kameralarda altyapı oldukça önemlidir.

Poe switchler kullanılarak kameralara enerji sağlanmaktadır. Hem maliyet açısından hem de iş yükü açısından önemlidir. Ekstra olarak güç kablosuna vs. gerek yoktur. -Kameranın kullanılacağı yerdeki ışık hüzmesinin yoğunluğu da önemlidir. WDR, BLC, HLM gibi ışık patlamalarını engelleyen özelliklerin olması gerekmektedir. Gece görüşü için de ICR veya IR ledli kameraların kullanılması gerekmektedir. Işık yönü, yoğunluğu, açısı bu tarz durumlarda etkilidir. -Kayıt sistemine gelince ise güvenlik kamerasının hangi çözünürlükte, kaç gün kayıt alınacağı ve FPS değerlerinin ne olacağına önceden karar verilmesi gerekmektedir. -Kamera sistemi kayıt cihazlarına yerleştirilmiş olan HDD (harddiskler) arızalanması sonucu veri kaybı yaşanması muhtemeldir. RAID teknolojisi kullanılarak veri kaybı sorununa çözüm bulunmuştur.

Nedir bu RAID teknolojisi?

Tabi ki de güvenlik kamera sistemi çözerken sadece kurulum ve montaj aşamalarını düşünmek yetmez. Satış sonrası destek ve garanti sürecini de göz önünde bulundurmak gerekir. Arızalandığı zaman ve/veya parça temini konusunda anında destek vermek çok önemlidir. Sadece ürün değil satış sonrası hizmet alımı da son derece önemlidir. Nobel Sistem bünyesinde hem ürün tedariki hem de teknik servis desteği anında teknik personellerimiz ile gerçekleşmektedir. Tüm Türkiye’ ye sağlamış olduğumuz yerinde keşif ve montaj ekibimizle irtibata geçebilirsiniz.

Ekran seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar?

Yüzlerce güvenlik kamerasının olduğu bir sistemde izlemek için kullanılacak ekran seçimi çok önemlidir. CCTV monitörler kullanılarak çok rahat izleme yapılabilir. Fazla kameralı sistemde yönetim zor iştir. Tek bir ekrandan tüm kamera görüntülerini izlemek için geniş ekran ve kullanım kolaylığı olması gerekmektedir. Ücretsiz keşif destek ve bilgi almak için Nobel Sistem teknik ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat- Performans Güvenlik Kamerası Nasıl Olmalıdır ? Güvenlik kamera sistemleri diğer adıyla CCTV kamera sistemleri, günlük hayatın akışı içerisinde ihtiyaçlarımızı karşılamaya devam etmektedir. ip kamera veya güvenlik kamera sistemi kurarken bilmemiz gereken bazı şeyler vardır. İhtiyaca uygun güvenlik kamerası seçmemiz bizim için faydalı olacaktır. Kamera seçimi, kayıt sistemi ve izleme yöntemi seçimi önemlidir. IP kamera […]
ip kamera

Fiyat – Performans

Haikon Kamera

Network Kamera · Analog Kamera · Termal Kamera · PTZ Kameralar ile çözüm bulun.

2020 En İyi Güvenlik Kamerası

Milesight Kamera

Türkiye ve Dünyada adından söz ettirmiş görüntü kalitesi ve yazılımı ile lider teknoloji.

batıkent güvenlik kamerası

İsteğe Bağlı Projeler

Unv Kamera

H265 VE U-CODE Teknolojisi sayesinde ileri seviye kalite ve görüntü akışı sağlar.

Geniş Ürün Yelpazesi

Dahua Kamera

Yüksek teknolojik özellikleri ile mekanlarda, profesyonel ve güvenli bir ortam sağlar.

kamera sistemleri
kamera sistemleri

HIZLI TEKLİF AL

Müşteri temsilcimiz ile görüşerek teklifinizi hemen alın.

Fiber optik sonlandırma, güvenlik kamera sistemleri, zayıf akım sistemleri, yangın algılama sistemleri, network sistemleri ve uydu internet gibi çözümler hakkında bilgi almak için müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI TEKLİF AL

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Aşağı Öveçler Mah. Çetin Emeç Bulv. 1324. Cadde No:47/6 Çankaya / ANKARA