Network Sistemleri


(Ağ) Network Sistemi Nedir?

Ağ, birden fazla bilgisayarın kablolu veya kablosuz bir şekilde iletişim araçları sayesinde yazılım ve donanımla birlikte bağlanarak oluşan bir sistemdir. İnterneti kim icat etti diye hiç düşündünüz mü? İnternet, dünya üzerindeki bilgisayar ağlarının birbirleri ile bağlanması sonucu ortaya çıkmış olan, herhangi bir sınırlaması ve yöneticisi olmayan uluslararası bir bilgisayar ve bilgi iletişim ağıdır. Ağ üzerinden yazılım ve donanım paylaşımı yaparak verimliliği ve üretkenliği artırabilirsiniz. Örneğin ağ üzerinden yazıcınızı paylaşarak aynı yazıcıyı birden fazla bilgisayarın kullanmasını sağlayabilirsiniz. Bilgisayar ağları, bilgi alışverişi ve kaynakları paylaşmak için birbirine bağlı veya ağa bağlı çeşitli bilgisayar cihazları veya bilgisayar sistemleri arasındaki iletişim sürecini incelemeyi ve analiz etmeyi amaçlayan bir mühendislik disiplinidir.

Bilgisayar ağları, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar bilimleri, bilgi teknolojisi ve telekomünikasyon gibi alanların teorik olarak uygulanmasına ve pratik olarak uygulanmasına bağlıdır.

Network Altyapısı

Ağ altyapısı (network altyapısı), sistemlerin çalışması için gerekli olan, network altyapı kablolama düzgün ve güvenli bir şekilde yapılması gereken işlemdir, Network altyapısı (ağ altyapısı) verilerin paylaşımını sağlayan bir sistemdir. Güvenlik ve sistemin doğru ve verimli bir biçimde çalışması için doğru ve temiz altyapının kurulması en önemli unsurdur. Ağ altyapıları (Network altyapı) uzun ömürlüdür ve uzun ömürlü olmalıdır. Bu yüzden network altyapı sistemini kuran firmalar, yapısal kablolama bölümünü büyük bir titizlikle sonlandırmalıdır. Ağ altyapılarının istenildiği taktirde network ağının genişletilmesi için yapısal kablolama işlemi yapılırken, ağ sistemlerinin önceden buna uygun bir şekilde projelendirilip uygulanması gereklidir. Network altyapısı, bilgisayarları birbirine bağlayarak bir ağ oluşturmaya yarar bu network altyapısını kurmak için gerekenler kısaca şöyledir. – Kabinet – Kablolar – Panel Sistemleri – Prizler – Kablo kanalları – RJ45 Konnektör – Keystone Jaklar – Modüller – Switchler

(Ağ) Network Sistemi Nedir? Ağ, birden fazla bilgisayarın kablolu veya kablosuz bir şekilde iletişim araçları sayesinde yazılım ve donanımla birlikte bağlanarak oluşan bir sistemdir. İnterneti kim icat etti diye hiç düşündünüz mü? İnternet, dünya üzerindeki bilgisayar ağlarının birbirleri ile bağlanması sonucu ortaya çıkmış olan, herhangi bir sınırlaması ve yöneticisi olmayan uluslararası bir bilgisayar ve bilgi […]
network sistemleri

Etiketler :

Kategori :

Fiyat – Performans

Haikon Kamera

Network Kamera · Analog Kamera · Termal Kamera · PTZ Kameralar ile çözüm bulun.

2020 En İyi Güvenlik Kamerası

Milesight Kamera

Türkiye ve Dünyada adından söz ettirmiş görüntü kalitesi ve yazılımı ile lider teknoloji.

batıkent güvenlik kamerası

İsteğe Bağlı Projeler

Unv Kamera

H265 VE U-CODE Teknolojisi sayesinde ileri seviye kalite ve görüntü akışı sağlar.

Geniş Ürün Yelpazesi

Dahua Kamera

Yüksek teknolojik özellikleri ile mekanlarda, profesyonel ve güvenli bir ortam sağlar.

kamera sistemleri
kamera sistemleri

HIZLI TEKLİF AL

Müşteri temsilcimiz ile görüşerek teklifinizi hemen alın.

Fiber optik sonlandırma, güvenlik kamera sistemleri, zayıf akım sistemleri, yangın algılama sistemleri, network sistemleri ve uydu internet gibi çözümler hakkında bilgi almak için müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

HIZLI TEKLİF AL

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Aşağı Öveçler Mah. Çetin Emeç Bulv. 1324. Cadde No:47/6 Çankaya / ANKARA